Genelleştirilmiş Hiperbolik Burgers Denkleminin Yeni Mixed-dark Soliton Çözümleri
No Thumbnail Available
Date
2019
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Open Access Color
OpenAIRE Downloads
OpenAIRE Views
Abstract
Bu yazıda, Burgers denkleminin hiperbolik genelleştirilmesinde mixed-dark, üstel ve tekil çözümleri bulmak için üstel fonksiyon yöntemini kullanıyoruz. Tamamen yeni karışık tekil (mixed singular) ve dark soliton çözümleri elde ediyoruz. Parametrelerin uygun değerleri altında, sonuçların çeşitli boyutsal simülasyonları çizilmiştir. Son olarak, makalemizde yeni bir sonuç sunuyoruz.
Description
Keywords
Fizik, Uygulamalı, Matematik
Turkish CoHE Thesis Center URL
Fields of Science
Citation
WoS Q
N/A
Scopus Q
N/A
Source
Balıkesir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi
Volume
21
Issue
2
Start Page
503
End Page
511